Co je to money management?


Publikováno 2020-07-20 16:20:02


Stalo se vám někdy, že jste v jeden moment vsadili všechny svoje peníze na jeden zápas? Pak jste právě porušili nejdůležitější pravidlo money managementu!

Úkolem money managementu je ochránit váš kapitál!

Ze všeho nejdříve  je zapotřebí si předem určit konkrétní částku, kterou si vymezíte pouze na sázení. V momentě, kdy už jste si vyčlenili určité peníze a máte k dispozici svůj základní kapitál, musíte zjistit jakým způsobem budete svůj kapitál rozšiřovat. Vsadíte všechny peníze na jeden zápas a budete doufat, že to zrovna výjde? Vyjít to sice může, ale dlouhodobě to moc velký úspěch pravděpodobně mít nebude. Daleko lepší variantou je rozdělit si celý kapitál na spoustu menších částí a sázet pouze určité % z kapitálu na jeden tiket.

Kolik % z kapitálu vsadit na jeden tiket?

To je dobrá otázka, ale odpověď není tak jednoduchá. Záleží totiž na tom jaká je vaše strategie. Sázíte na tiket spoustu zápasů s celkovým vysokým kurzem třeba 30? Pak budete nejspíše sázet na tiket méně % z vašeho kapitálu než člověk, který sází průměrný kurz 2.2 na jeden tiket. Doporučujeme sázet za 1-7% z kapitálu na tiket podle strategie a důvěry, kterou v daný tip máte.

V čem vám money management ještě pomůže?

Řekne vám pravdu o tom jestli vaše strategie funguje a nebo ne. Alespoň tedy za předpokladu, že budete money management opravdu poctivě dodržovat, což 85% sázkařů bohužel nedokáže. Je to jedna z nejčastějších chyb, kterých se sázkaři dopouští – speciálně v momentě, kdy se zrovna nedaří. Začnou navyšovat svoje sázky, případně sázet více tiketů bez analýz a celkově více riskovat. Přitom pokud si myslíte, že je vaše strategie zvolena dobře, tak proč riskovat a ohrožovat celý svůj pracně budovaný kapitál kvůli chvilkovému období, kdy se zrovna nedaří? Jestli se nedaří delší dobu, pak je třeba strategii pozměnit, ale nikdy neporušovat money management! Jinak se nikdy nedozvíte jestli vaše strategie třeba nefunguje a vy jí akorát neničíte neustálým porušováním money managementu.


Barion payments