Proč si dávají nejlepší sázkaři světa přestávky?


Publikováno 2022-04-19 12:53:07


V rozhovorech nebo knihách od různých sázkařů najdete vždy obsáhlé kapitoly o psychologii. Nejedná se o náhodu. Nejlepší sázkaři světa si moc dobře uvědomují, že psychologie hraje v sázení klíčovou roli a proto tuhle část světa sázení rozebírají do největších detailů. Asi vás tedy nepřekvapí, že přestávky si dávají často a rádi.

Proč jsou přestávky tak důležité?

Představte si situaci, že máte za sebou sérii 7 proher v řadě – pravděpodobně budete naštvaní, frustrování, možná budete obviňovat hráče, že takhle jasně vyhraný zápas přece nešlo prohrát. Každopádně nebudete v dobrém psychologickém rozpoložení – a právě v tomhle negativním rozpoložení se dělají největší chyby. Lidé často rychle hledají další zápasy na které mohou vsadit, aby co nejrychleji tuhle sérii zlomili a vyhráli peníze zpátky. Pokud se vám zrovna nedaří, tak je z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější dát si pár dní pauzu, sázení úplně vypustit a vrátit se až budete připraveni. Prohry mezitím přebolí, srovnáte se s aktuální situací a s klidnou myslí můžete pokračovat dále za vaším cílem.

Vypněte na chvíli hlavu

Ve sportovním kalendáři nenajdete moc hluchých míst. Sporty se střídají a v každém měsíci najdete zajímavou sportovní událost na kterou lze vsadit. Neustále tedy kontrolujete statistiky a zápasy, zpracováváte čísla a analýzy. Stejně jako u každé jiné činnosti je velmi jednoduché spadnout do určitého stereotypu, nebo přijde série proher, která vás rozhodí a najednou nejste tak ostražití, začnete dělat chyby, dělat zbytečné sázky a prohrávat peníze. I proto doporučujeme zaměřit se pouze na jeden sport a tomu se věnovat. Každý sport má v určitém období přestávku, kterou byste měli využít k odpočinku. Nikdo nemůže jet na 100 % 24 hodin denně, 356 dní v kuse. 

Dostaňte emoce pod kontrolu

Pokud slábne vaše touha a motivace, slábnou i vaše „výkony“. Stáváte se totiž více otupělí vůči přílivu dopaminu, hormonu v mozku, který hraje zásadní roli při motivaci, emocích a v systému potěšení a odměn. Zkuste třeba populární dopaminový detox. To vám ve finále nastartuje zdravé vyplavování dopaminu, které vám doplní potřebnou dávku chybějící energie.

Načerpejte zpátky sílu a motivaci

Věnujte se něčemu, co máte rádi a sázení na nějaký čas kompletně vypusťte z hlavy. V momentě, kdy se budete cítit odpočinutí a připraveni, můžete naskočit zpátky a začít zase vydělávat pěkné peníze. Případně můžete volný čas využít ke studiu – na internetu najdete spoustu zajímavých článků, knížek nebo inspirujících videi, kde můžete načerpat nové informace a postupy.

A až budete odpočatí, tak si můžete vyzvednout 200 Kč u Chance pouze za registraci a vrátit se zase zpátky v plné síle.


Barion payments