Nejlepší sázkař všech dob?


Publikováno 2020-07-24 07:29:00


Slyšeli jste někdy jméno Billy Walters? Během 39 let, kdy se sázení aktivně věnoval dokázal být 30x za sebou v plusových číslech a pouze jeden rok skončil v mínusu! To už je opravdu úctyhodná bilance. Během své kariéry dokázal sázením vydělat milióny dolarů a nesmazatelně se zapsal do historie.

Úspěch přicházel pomalu 

Poprvé si vsadil ve svých 9 letech a tahle vášeň ho pronásleduje celý život. Do svých 22 let prodělal sázením 55 000 $ a na zářnou kariéru jednoho z nejlepších sázkařů historie to vůbec nevypadalo. V té době se živil jako prodejce aut v Kentucky a projevil se jako velmi zdatný obchodník, trhal rekordy v prodejích a za rok 1966 dokázal každý měsíc prodat alespoň 32 aut a vydělat 56 000 $ (což v dnešní době odpovídá přibliženě 400 000 $). V 70. letech se mu začalo dařit vydělávat sázením tolik peněz, že se rozhodl odstěhovat do Las Vegas a věnovat se sázení naplno.

80. léta v Las Vegas

V Las Vegas se připojil ke skupině lidí, kteří využivali už v té době počítače ke zpracování dat a vytváření sportovních analýz a statistických modelů. Z dnešního pohledu to není nic nového, ale založit takovou firmu v 80. letech? Waltersovi a jeho spolupracovníkům se povedlo v tomhle směru předběhnout svou dobu a i proto se mu podařilo tolik let po sobě být v plusových číslech. Zaměřil se na NFL, basetball a americký fotbal, který hrají junioři na kolejích. 

Tajemný Billy Walters

Přesné metody jaké využívali zůstavají i v dnešní době zahalené tajemstvím. Walters postupně začal sázet za velké částky, které pochopitelně sázkové kanceláře nechtěly přijímat a pod jeho jménem už vůbec ne. Z tohoto důvodu potřeboval lidi, kteří si založí účet u sázkové kanceláře pod svým jménem a budou za provizi provádět sázky přesně dle jeho instrukcí. Nikomu z nich nikdy neprozradil důvody, které ho k sázce vedly. Týdně prováděl sázky na NFL za 2 milióny $ a ročně dokázal pravidelně vydělávat okolo 15 miliónů $. 

Úspěšný podnikatel

Billy Walters podniká i jiných odvětvích. Investoval do  golfového hřiště v Las Vegas, vlastní několik automobilových dealerství a pořídil si i několik komerčních nemovitostí. V roce 2017 se ale dostal do problémů, když jeho společnost, která obchodovala na burze využívala neveřejných informací k vlastnímu obohacení (vydělala přes 32 miliónů $) , tzv. "inside trading" je zakazán a byl proto souzen.

Odsouzen k 5 let vězení

Svou největší sázku prohrál a byl odsouzen k 5 letům vězení a pokutě 10 miliónů $. Nicméně opět se na něj usmálo štěstí, když v roce 2020 propukla v americe naplno pandemie okolo nemoci COVID-19, tak byl uznán jako vysoce riziková skupina kvůli jeho pokročilému věku a z vězení byl propuštěn.

Billyho příběh má nakonec šťastný konec. Jeho jmění se v roce 2020 odhaduje na více než 100 miliónů $ a tak si může v poklidu užívat zaslouženého důchodu. 

Každý musí někde začít. Můžete si vyzvednout 200 Kč za registraci u Chance a zkusit vsadit první tiket.


Barion payments