TOP 3 výhry kurzových outsiderů


Publikováno 2020-07-24 12:00:41


Ve sportu stále platí, že je možné, aby kdokoliv porazil kohokoliv. Nevěříte? Ukážeme si 3 příklady z minulosti, kdy kurzoví outsideři dokázali porazit obrovské favority.

Jedno z největších překvapení v dějinách boxu

V roce 1987 se stal Mike Tyson prvním boxerem, který držel mistrovské pásy všech 3 největších boxerských organizací - WBO, WBC a IBF. Do zápasu v roce 1990 s Busterem Douglasem vstupoval jako neporažený světový šampion těžké váhy a už v té době se o něm mluvilo jako o jednom z nejlepších boxerů všech dob. Železný Mike měl v té době impozantní bilanci 42-0 a Buster Douglas neměl být žádnou překážkou. Šanci na výhru Douglese bookmakeři vyhodnotili na 2,38% a vypsali kurz 42:1. Douglas nicméně zažíval v té době velmi emotivní období, jelikož 23 dní před zápasem mu zemřela jeho milovaná matka a v zápase se podle svých slov nacházel v absolutním transu a dokázal Tysonovi uštědřit knock-out. V té době se o této události mluvilo jako o jednom z největších překvapení ve sportu vůbec.

Historická výhra Gruzie nad Španělskem

Španělsko v poslední době vládlo fotbalovému světu na klubové i reprezentační úrovni. Minulá dekáda je nejúspěšnější v celé fotbalové historii tohohle státu. O to šokující byla prohra na domácí půdě proti Gruzii, která byla v té době až na 137. mistě světového žebříčku! Španělsko mělo ve své sestavě hráče, kteří vyhráli Ligu mistrů, Mistrovství světa i evropy, zatímco někteří gruzínští hráči jsou pouze poloprofesionálové. I proto se kurz vypsaný sázkovými kancelářemi na výhru Gruzie vyšplhal až k hodnotě 90:1. Výsledek? Španělsko svým tradičním fotbalovým pojetím mělo zdrcující převahu, nicméně Gruzie šla z úniku v 40. minutě do vedení a protože španělské hvězdy nedokázaly fotbalovému trpaslíkovi dát ani branku, Gruzie slavila svou největší výhru v histori!

Rosol šokuje tenisový svět

Do výběru zařazujeme i českou stopu. O jedno z největších tenisových překvapení se totiž postaral Lukáš Rosol. 


Barion payments