Umělá inteligence vs sázkové kanceláře


Publikováno 2021-11-20 19:18:17


Moderní technologie se rozvíjí neuvěřitelným tempem ve všech odvětvích a herní průmysl není výjimkou. Online platformy sázkových společností patři po technologické stránce ke špičce a třeba LIVE sázení změnilo svět sportovního sázení nadobro. Co by se ale mohlo stát kdyby umělou inteligenci začali využívat i sázkaři?

AI chytřejší než člověk?

Na přelomu tisíciletí dokázal počítač poprvé porazit člověka v Šachách. Ještě před pár lety byla hra GO považována za ryze lidskou záležitost, protože pro počítač byla příliš složitá. S příchodem umělé inteligence, ale už pravidelně poráží nejlepší hráče světa. Vývoj je neúprosný a ve strategických, matematických i logických operacích nás už stroje jednoduše překonají. 

Mají se sázkové kanceláře bát?

Kurzy a sázení jsou založené na principech pravděpodobnosti a statistiky. Sázkové kanceláře používají pro zpracování obrovského množství dat různé algoritmy, které jim pomáhají u vytváření statistických modelů. Podobné postupy používal v minulosti i jeden z nejúspěšnějších sázkařů všech dob Billy Walters o kterém jsme psali v jednom z předešlých článků. Někteří sázkaři používají umělou inteligenci podobným způsobem jako sázkovky – posbírají velké množství dat, která jsou v dnešní době volně k dispozici a pomocí algoritmů počítají pravděpodobnosti výhry jednotlivých příležítostí a hledají skuliny v kurzové nabídce sázkovek.

Uměla inteligence neumí předpovědět výsledek zápasu.

I když se umělá inteligence neustále vyvíjí, tak je nemožné, aby algoritmus dokázal předpovědět přesný výsledek zápasu. Algoritmy umí velmi dobře pracovat s pravděpodobností a na základě různých proměnných jako jsou třeba předchozí výsledky, forma hráčů, osobní statistiky hráčů, povětrnostní podmínky a stovky dalších proměnných, které si jen umíte představit, umí výrazně zvýšit pravděpodobnost toho, že předpoví výsledek správně, ale do svých výpočtů neumí zahrnout nepředvídatelné události. 

Bude určitě zajímavé sledovat jak se bude umělá inteligence dále vyvíjet a jak moc to ovlivní sázkařský svět. Čekání si můžete zpříjemnit třeba registrací u Chance, kde pouze za registraci získáte 200 Kč do začátku.


Barion payments